Katlanabilir Telefonlar 2019 - TeknoBiyonik

GÜNCEL

26.02.2019

Katlanabilir Telefonlar 2019

Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold'u LG, Motorola, Nubia ve Xiaomi'den katlanabilir telefonları.2019 için büyük yeni akıllı telefon tasarım trendi katlanır ekran. Telefon ekranları gittikçe büyüdükçe, bazıları artık tablet boyutlarına bordürken, katlanır panel bir telefonun ortasında bükülmesine izin vererek bir şeyleri geri alır ve bu nedenle hem normal boyutlu telefon hem de tablet olabilir.
İlk gördüğümüz ilk Ocak ayında CES şovu için fırlatılan FlexPai'deki Royole'ydi . 'Eğlenceli ama kusurlu' ilk izlenimimiz oldu, genel olarak teknolojinin etkileyici olduğu ancak henüz tam olarak orada olmadığı yönünde.
Elbette, Royole, FlexPai’nin piyasaya sürülmesinden önce yolumuzu geçen bir marka değildi, bu yüzden endüstrinin en büyük isimlerinden bazıları için çok daha yüksek beklentilerimiz var - bu adamlar uzun zamandır katlanabilir tasarımları üzerinde çalışıyorlar.

Samsung, bu haftanın başlarında Galaxy Fold'ü duyurdu ve  şubat ayında Huawei Mate X dahil MWC 2019'da daha yeni katlanabilir telefonlar piyasaya sürüldü . İşte yakında gelecekler.

Samsung Galaxy FoldUnpacked 2019'da  Samsung, 3 Mayıs'ta 2000 Euro'ya (26 Nisan 1980'de ABD'de) şaşırtıcı bir şekilde satışa sunulan Galaxy Fold hakkında daha fazla bilgi açıkladı.
Cihazın dışında, bir kerede üç uygulamayı gösterebilen daha büyük bir 7.3in QXGA + Dinamik AMOLED ekran ortaya çıkarmak için açılabilen 4.6in HD + Süper AMOLED ekran var. Dış ekran bu konumda kullanılamaz, ancak Uygulama Sürekliliği daha büyük ekranda daha küçük ekranda ne yaptığınıza devam etmenizi sağlar.
Galaxy Fold'un arkasında altı adet kamera, arkasında üç adet (16Mp + 12Mp + 12Mp), iki adet iç kısım (10Mp + 8Mp) ve önden bir adet (10Mp) katlanmış konumda bulunuyor.
Yeni Samsung telefonunda 12GB RAM, 512GB depolama alanı ve hızlı 7nm 64 bit okta-çekirdekli işlemci bulunuyor. Pil 4.380mAh'de derecelendirilmiştir.
Telefon , Samsung cihazlarında gördüklerimizden daha basitleştirilmiş ve tek elle kullanım için optimize edilmiş olan One UI adında yeni bir özel işletim sistemi kullanıyor.

Huawei Mate XHuawei, ambalajını açtıktan sadece dört gün sonra Samsung’u MWC 2019’daki Mate X’i ilan ettiğinde geride bırakmış olabilir. Galaxy Fold’un tam tersi yönünde katlanıyor ve çerçevesiz ekran daha geniş bir ekrana sahip.
Katlanmış 8in ama dışa katlayın ve bir ekran 6.6in ön ekrana ve 6.38in arka ekrana dönüştü. Bu aşamada oldukça özel ve yazı sırasında piyasaya en hazır katlanabilir. 
Yazılım henüz kanıtlanmamış ve 2.299 € 'dan oldukça pahalı 
2019 yılına kadar satışa devam ediyor.

TCL DragonHinge
MWC 2019'da TCL ve kardeş şirket CSOT, patentli DragonHinge teknolojisini kullanarak katlanabilir bir telefon prototipi gösterdi. Onları camın arkasında gördük ve Huawei ya da Samsung'unkinden daha az gösterişli olan katlanabilirler için kompakt bir çekim yapıyorlar.
Bunun nedeni, TCL'nin, bu telefonları yaklaşık 1.000 ABD Doları değerinde rakiplerinden daha uygun fiyatlı hale getirmeye adadığı yönünde. Bu nedenle, en az 2020 yılına kadar satışta görmek beklemeyin. 
Bu telefonların TCL markalı olup olmayacağından veya TCL'nin BlackBerry veya Alcatel gibi markalarına lisanslanıp lisanslanmayacağından da emin değiliz. Evet, 2020'de katlanabilir bir BlackBerry'niz olabilir. Teknolojiyi seviyoruz.

Xiaomi Katlanabilir TelefonBu yılın başlarında Xiaomi Başkanı Lin Bin, Weibo'ya MIUI yazılımı çalıştıran bir Xiaomi katlama cihazı kullandığını gösteren bir video yayınladı.
Videodaki telefonun, ekranın her iki tarafındaki çeyreğin geriye katlanıp cihazın etrafına sarılmasını sağlayan iki katlandığı ortaya çıkar. Katlandığında ekran aktif görünüyor.
Xiaomi'nin LetsGoDigital'e verdiği demeçte : "Çift katlama telefonun, Xiaomi'nin en son yeniliği olduğu. Telefonun temel bileşenlerinden biri olan esnek katlama ekranı, Xiaomi ve tedarik zinciri ortağı tarafından ortaklaşa geliştirildi. Ekranın yanı sıra tasarımı katlama mekanizması ve MIUI adaptasyonu bağımsız olarak bizim tarafımızdan geliştirilmiştir.
"Xiaomi, dünyada ilk iki katlama akıllı telefon sunan ilk kişi oldu ve üç farklı form faktörü olan teknik zorlukları fethetti - çift kat, tek kat ve tablet şekli. En iyi çözümü bulmadan önce, Xiaomi kapsamlı bir araştırma yaptı ve Esnek ekranın mekanik baskıya dayanmasına izin verecek sağlam bir katlama mekanizması geliştirmeye yönelik deneyler. ”
Kore menşeli ETNews ayrıca Xiaomi'nin ve bir başka Çinli marka olan Oppo'nun da katlanabilir cihazların üretimi için gerekli bileşenleri elde etmek için tedarikçilerle birlikte çalıştığını bildirdi.
Kaynaklar, Xiaomi katlanabilir telefonunun yılın ikinci yarısında, belki de 'Xiaomi Mix Flex' adı altında gerçekleştirilebileceğini öne sürüyor. Yaklaşan Xiaomi katlanabilir telefonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için 24 Şubat'taki MWC basın toplantısında muhtemelen erkendir .

LG Katlanabilir TelefonLG'nin katlanabilir telefonunu MWC'de ilan edeceği yönündeki söylentilere rağmen, şirketin şimdi en az 2020 yılına kadar beklemesi bekleniyor.
Şirketin akıllı telefon işini yürüten Brian Kwon, Şubat ayındaki Seul basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, LG'nin "5G akıllı telefonunu başlatırken katlanabilen akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü ancak üretmemeye karar verdiğini" söyledi.
Korean Times'a göre LG, katlanabilir bir telefon açması için çok erken olduğuna ve bunun yerine pazardaki konumunu yeniden kazanması gerektiğine inanıyor.
Onun olmayan katlanabilir açıklanması da planlandığı gibi şirket önde gitmeye devam edecektir G8 ThinQ  (resimde) ve V50 2019 yılında.

Motorola Katlanabilir TelefonWSJ bir göğe 1.500 $ fiyat ile - ikonik Motorola Razr kapaklı telefon 2019 yılında bir katlanabilir telefon olarak dönecektir bildirdi.
Görünüşe göre Motorola sahibi Lenovo, Şubat 2019 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülebilecek olan cihazda Verizon ile ortaklık yapıyor. 200.000 katlanabilir Razr telefon yapmayı umuyor.
Bu tür bir cihazın Render'ları (yukarıda gösterilmiştir) orijinal Razr'a benzer bir şekil ve format benimsemiş olmasına rağmen, eski fiziksel klavyeyi daha fazla ekranla değiştirmiştir. Tabii ki bunlar sadece kavramlar ve yeni Razr telefonunun son özelliği hakkında henüz hiçbir şey bilinmiyor.

Nubia Katlanabilir Telefon


Katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını söyleyen bir başka şirket de Çinli ZTE’nin alt kuruluşu Nubia. Buradaki fark, bu bir tablet haline gelebilecek bir telefon değil, bileğinize takılan ve aynı zamanda bir saat olan bir telefon.
Yaklaşan akıllı telefon giyilebilirliği MWC 2019'da açıklanacak. Nubia'nın basın toplantısı 25 Şubat'ta saat 18: 00'de CET'de yapılacak ve "Flex Your Life" etiketine sahip olacak.
ZTE, 2018 yılında bir araya getirilip kullanılabilecek iki ayrı ekrana sahip olan bir telefon olan Axon M ile zaten yarı katlanabilir bir cihaz başlattı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder