Nvidia RTX 3090 Ti lansman tarihi sızdırıldı - TeknoBiyonik

GÜNCEL

16.03.2022

Nvidia RTX 3090 Ti lansman tarihi sızdırıldı


Team Green'in bir sonraki süper güçlü grafik kartını dört gözle bekleyen insanlar için hem iyi hem de kötü haberler getiren yeni bir Nvidia RTX 3090 Ti sızıntısı ortaya çıktı.

İyi haber şu ki, Nvidia GeForce RTX 3090 Ti nihayet 29 Mart'ta piyasaya sürülecek gibi görünüyor, ki bu hiç de uzak değil.  RTX 3090 Ti'yi en son Ocak ayının başında, Nvidia'nın CES 2022 açılış konuşması sırasında bize hızlı bir bakış attığı ve ay içinde daha fazlasını öğreneceğimize dair bir söz verdiği zaman görmüştük.

Bununla birlikte, o zamandan beri sessizlik Nvidia'nın bazı açıklanmayan sorunlar nedeniyle GPU'yu geciktirdiğini öne sürdü (söylentiler bunun GPU'da kullanılan GDDR6X belleğiyle ilgili sorunlardan kaynaklanabileceğini öne sürse de).

Bu, RTX 3090 Ti'nin gizlice iptal edildiğinden endişelenen herkes için iyi bir haber - sonuçta, bu yıl içinde yeni nesil RTX 4000 serisi GPU'ları görmemiz muhtemeldir, bu da muhtemelen RTX 3090 Ti'yi gereksiz hale getirir, özellikle de varsa.  daha güçlü bir RTX 4090 iş başında.

Nvidia, potansiyel RTX 3090 Ti alıcıları için zor bir seçimi zorlayabilir

Sızıntı, 29 Mart'ın çok yoğun bir gün olacağını belirtiyor, çünkü Nvidia görünüşe göre GPU'yu başlatıp mağaza raflarına koymakla kalmıyor, aynı zamanda incelemelerin o gün de yayınlanacağını söylüyor.

 Bu bizi birkaç nedenden dolayı endişelendiriyor.  Birincisi, bazen şirketlerin kritik karşılama konusunda endişeleri varsa incelemeleri lansman gününe kadar ertelerken, çok önceden yapılanlar ürüne olan güven düzeyini gösterir.

 Tabii ki, Nvidia'nın incelemeler yayınlanırken RTX 3090 Ti'yi piyasaya sürdüğüne dair bir öneri yok çünkü eleştirmenlerle nasıl başa çıkacağı konusunda endişeli.

Sonuçta, Nvidia'nın en son GPU'ları iyi bir şekilde gözden geçirildi, bu nedenle aşırı yüksek bir fiyata gelmedikçe ve bunu haklı çıkaracak performans artışı olmadan, Nvidia muhtemelen çok endişeli değil - ancak RTX 4000'den önce zamanı tükeniyor.  dizi muhtemelen bu yıl sonra ortaya çıkar.

Önceki grafik kartlarında olduğu gibi, stokun düşük olmasını bekliyoruz - özellikle böyle niş bir grafik kartı için.  İnanılmaz derecede hızlı satılması muhtemeldir, bu nedenle potansiyel alıcıların 3090 Ti kartları satışa çıkar çıkmaz siparişlerini vermeleri gerekecek ve bu da herhangi bir inceleme okumak için zaman vermeyecektir.

 RTX 3090 Ti'nin çok pahalı bir GPU olması bekleniyor ve bu boyutta bir satın alma yapmayı planladığınızda, istediğinizden emin olmak için bir dizi inceleme okumak da dahil olmak üzere mümkün olduğunca çok araştırma yaptığınızdan emin olmalısınız.  satın almak.

 GPU'lar satışa çıkarken inceleme ambargosunun kaldırılmasıyla bu mümkün olmayacak.

Elbette GPU'yu sipariş edebilir, incelemeleri okuyabilir ve hayal kırıklığına uğrarsanız siparişi iptal etmek için zamanınız olmasını umarsınız, ancak bu, özellikle potansiyel olarak pahalı bir GPU ile biraz kumar olur.

 RTX 3090 Ti'nin beklemeye değeceğini umuyoruz, böylece satın alan kimse hayal kırıklığına uğramaz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder