- TeknoBiyonik

GÜNCEL

23.01.2021

 

İki günlük bitcoin satışı, tüm kripto pazarından 100 milyar doları aştı


 • Bitcoin fiyatı, 11 Ocak’tan bu yana ilk kez 32.000 $ seviyesinin altına düşmek için iki günde% 10 düştü.
 • Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 48 saat içinde 100 milyar dolardan fazla değer kaybetti.
 • Bu düşüş, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in kripto para birimlerinin yasadışı kullanımı konusunda uyarıda bulunmasının ardından geldi.

 • Bitcoin Perşembe günü ikinci bir gün için düştü, dijital para biriminin kayıplarını 48 saat içinde% 10′un üzerine çıkardı ve kripto piyasasından milyarlarca doları sildi.

  CoinDesk endüstri web sitesinden alınan verilere göre, Bitcoin fiyatı Perşembe günü% 8 düşüşle 31.007 $ ’a kadar düştü ve 11 Ocak’tan bu yana ilk kez 32.000 $ seviyesinin altına düştü.

  Dünyanın en değerli dijital sikke vahşi birkaç hafta, etti kısaca önceki $ 41.940 bu ay isabet önce müteakip hafta keskin batan . Son hamlesinin nedeni hemen netleşmedi, ancak yatırımcılar CNBC’ye bunun doğal bir düzeltme olduğunu söyledi.

  Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, CNBC’ye verdiği demeçte, “Düzeltmeler herhangi bir piyasanın doğal bir parçasıdır ve Bitcoin ekosisteminde özellikle doğaldır” dedi. “2016-2017 arasında, yeni zirvelere giderken yaklaşık% 30 veya daha fazla 6 düzeltme yaşadık.”

  Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto jetonu olan Ether , son 24 saatte 1.182 $ ’lık bir fiyatla neredeyse% 9 düştü. Coin Metrics verilerine göre, coin Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.439 $ ’a ulaştı .

  Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 48 saatte 100 milyar dolardan fazla değer kaybetti ve saat 11:45 itibarıyla yaklaşık 1.07 trilyon dolardan 918 milyar dolara düştü. • SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci bir telefon röportajında ​​CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin’de muazzam miktarda dalgalanma olduğunu kabul etmeniz gerektiğini düşünüyorum ve bu hala çok erken aşamalarda” dedi.

  Eski Beyaz Saray iletişim direktörü, ” Amazon’u hayal edin ve Jeff Bezos ve birkaç risk sermayedarı hala Amazon’un çoğunu elinde tutuyor ve şirket patlayıcı bir büyüme, üstel faaliyet yaşıyor” dedi.

  “Amazon’a ilk 3 yılda bakarsanız, fiyatta% 50 düşüş gördünüz. Bitcoin’in hareketleri buna benzer, çünkü bitcoin’i piyasaya bırakan yakın Bitcoin sahipleriniz var ve satın alma istikrarı artıyor. Ama yine de orada% 100 değil. ”

 • Yeni ABD Hazine Bakanı, sonra Bitcoin en son fiyat hareketi geliyor Janet Yellen , cryptocurrencies hakkında uyardı kullanılıyor “esasen yasadışı finansmanı için.” Eski Federal Rezerv başkanı, hükümetin “kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları araştırması ve bu kanallar aracılığıyla kara para aklamanın gerçekleşmemesini sağlamamız gerektiğini” söyledi.

  Dalış, son üç ayda hala% 140′ın üzerinde olan Bitcoin için görünüşte olumlu haberlere rağmen geldi. Çarşamba günü, yönetim altında 7,8 trilyon dolarlık varlığa sahip varlık yöneticisi BlackRock , kurumsal yatırımcıların sanal para birimine akın ettiğinin en büyük işareti olarak, bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri satın alabilecek iki fon için ayrı prospektüsler sundu .

 • Bitcoin boğaları, son aylarda Bitcoin’in yükselen ivmesinin ana sebebinin kripto para birimine yönelik kurumsal talebin artması olduğunu söylüyor. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi büyük isim yatırımcılar bitcoin’e inananlar olarak ortaya çıkarken, bazı varlık yöneticileri portföylerine eklemeye başlıyor.

  Sonnenshein, “Düzeltmenin sonunu görüp görmediğimizi kim söyleyebilir, ancak Grayscale’de özellikle daha uzun vadeli tutma tercihlerine sahip kurumsal yatırımcılardan gelen bir talep dalgası olduğunu biliyoruz” dedi.

  Scaramucci, Skybridge’in bu ayın başlarında başlatılan bitcoin odaklı fonunun başlangıçta 25 milyon dolar yatırım yaptığını ve o zamandan bu yana 60 milyon doların üzerine çıktığını söyledi. Skybridge’in müşterileri çoğunlukla yüksek net değere sahip bireyler, diye ekledi.

  Kripto para biriminin kayda değer dalgalanması, kısmen, bazı yatırımcıların enflasyonda bir artışa neden olacağından korktuğu, benzeri görülmemiş ekonomik teşvik zamanlarında altına benzer bir değer deposu sunduğunu anlatan bir anlatıyla da beslendi.

  Ancak şüpheciler, bitcoin’in patlamayı bekleyen başka bir piyasa balonu olduğundan endişeleniyor Kripto para birimi oynaklığıyla tanınıyor - ertesi yıl düşmeden önce 2017′nin sonlarında 20.000 $ ’a yaklaştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder