Samsung Galaxy A70 - TeknoBiyonik

GÜNCEL

28.03.2019

Samsung Galaxy A70


Samsung, Galaxy S'nin amiral gemisi olan telefonları için akıllı telefon alanında en iyi tanınmasına rağmen, bu telefonlar tek başına Samsung'un şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmasının nedeni değil. Bunun yerine, Samsung'un muazzam hacmi, amiral gemiden giriş seviyesine kadar yukarıdan aşağıya bir dizi telefon sunmanın arkasında yer alıyor. Diğer telefonların halktan (veya basından) aynı ilgi görmemesine rağmen, hata yapmayın: Samsung'un genel Galaxy akıllı telefon serisinin bir parçası.
Bu amaçla, bu hafta Samsung, Galaxy A70 serisi Galaxy A70 serisi A serisinin en son modelini tanıttı. Telefonun boyutunda olan telefon, Samsung'un "Infinity-U" ekranını çağırdığı 6.7 inçlik bir AMOLED ekran içeren oldukça büyük bir ekrana sahip. 32 MP birincil kamera ve henüz açıklanmayan 2 + 6 çekirdekli SoC ile eşleştirildiğinde, Samsung'un daha "premium" bir orta sınıf telefon sunmayı hedeflediği açık. Bununla birlikte, sadece Samsung'un hangi pazar segmentinin peşinden gideceğini ve Samsung'un telefonu ne fiyatlandıracağını görmek için biraz daha beklememiz gerekecek, çünkü bu haftanın açıklaması 10 Nisan'da yapılacak tam bir açıklama öncesinde gerçekten bir teaser daha .
Ekrandan başlayarak, Samsung Galaxy A70 , 20: 9 en boy oranında 2400x1080 çözünürlük sunan 6.7 inç Infinity-U ekrana sahip. Ekstra uzun boy oranı hala telefonun ekranını neredeyse her standartta büyütüyor, ancak bunun yerine resmi 6.7 inç diyagonal uzunluğundan alacağınız kadar düşük. Bu arada, Infinity-U ekranın altında ekran içi parmak izi tarayıcısının yanı sıra, ekrana giren bir yağmur damlası çentiği de selfie kameradır. Samsung, söyleyebileceğimiz kadarıyla metalik bir iskelet, ön kısımda cam ve arka kısımdaki degrade plastik anlamına gelen '3D Glasstic' telefonunun tasarımını çağırıyor.

Galaxy A70'in kamera özellikleri bir orta sınıf telefon için çok sağlam görünüyor. Arka kamera dizisinde 32 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş kamera ve 5 MP derinlik sensörü bulunuyor. Önde özçekimler için 32 MP'lik bir kamera da var ve bu kamera aynı zamanda yüz tanıma özelliğini de destekliyor (Samsung'un yazılımı nezaket).

Bu arada, Galaxy A70 smartphone, iki adet yüksek performanslı 2 GHz çekirdeği ve altı adet enerji tasarruflu 1.7 GHz çekirdeği ile çalışan bir SoC'ye dayanıyor. SoC'a 6 veya 8 GB RAM ve 128 GB NAND flaş depolama (bir microSD kart ile genişletilebilir) eşlik ediyor. Resmen, Samsung kullandığı SoC'yi ifşa etmiyor. Ancak şirketin ürün yığınını kazıyan Samsung, cephaneliğinde benzer çekirdek yapılandırmasına sahip en az bir SoC'ye sahip ve 32 MP'lik bir kamerayı destekliyor: Exynos 7904. başka bir şey kullanarak Samsung görmek için.

Galaxy A70'in diğer yetenekleri önümüzdeki ay açıklanacak, ancak hepsi telefonun 4G / LTE, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0, tüm modern navigasyon sistemleri ve diğer "temel" akıllı telefon radyo özelliklerine sahip olması şartıyla. Bu arada, Samsung, telefonun entegre 4,500-mAh bataryanın bir günlük aktif kullanım için dayanacağını söyledi.

Genel olarak, orta sınıf akıllı telefon alanının nispeten kısa bir süre içinde nasıl geliştiğini görmek ilginçtir. Sadece birkaç yıl önce bu el cihazlarında tipik olarak sadece düşük güç çekirdekli çekirdek kullanan SoC'larla birlikte vasat ekranlar bulunuyordu. Bu yüzden Galaxy A70 ve geniş AMOLED ekran, gelişmiş üçlü modül kamera ve 'büyük' ​​yüksek performanslı çekirdekli SoC, amiral gemisi olmayan bir telefon için öne çıkıyor. Yine de Samsung'un telefonun fiyatını amiral gemisi seviyelerinin altında tutabildiğini görmek zorundayız.

İşleri tamamlayan Samsung Galaxy A70, bu yıl Mercan, Mavi, Siyah ve Beyaz dahil olmak üzere dört degrade renkte satışa sunulacak. Daha önce de belirtildiği gibi, bu haftaki duyuru şirkete bir iltifat ediyor ve Samsung, 10 Nisan’daki özel bir etkinlikte cep telefonları hakkında daha fazla bilgi ifşa etmeyi planlıyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder