Akıncı İHA 'sında Sona Doğru - TeknoBiyonik

GÜNCEL

30.01.2019

Akıncı İHA 'sında Sona Doğru

 Yeni SİHA'ların yapımında sona gelindiğini, Terörle mücadele alanında büyük etkisi olan sihaların bu proje ile daha iyi ve kapsamlı işe yarayacak olan akıncı sihasının proje bitimini Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi.


Dün Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Tesis ve Hizmetlerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Recep Tayyip Erdoğan müjedeyi verdi.

Şimdi insansız hava aracının, silahlı olarak çok büyüğünü yapıyoruz ki birkaç ay içinde bitecek ve o, dünyada örnek teşkil edecek. dedi.


AKILLI BOMBALARI ÜZERİNDE TAŞIYABİLECEK


Akıncı İHA Projesi kapsamında, 5 ton ağırlığında, 900 kilogram faydalı yük, 450 kilogram dahili faydalı yük taşıyabilecek bir İHA hayata geçiriliyor. Tamamen yerli imkânlarla üretilecek olan Akıncı, daha etkili füze ve akıllı bombaları üzerinde taşıyabilecek.

Birçok yeni teknolojiyi üzerinde barındıracak olan Taarruzi İHA Akıncı’nın, 2019’un ilk çeyreğinde gökyüzüyle buluşması hedefleniyordu.

24 SAAT HAVADA KALABİLİR


40 bin feet irtifaya kadar çıkabilen Taarruzi Akıncı sistemi, 24 saat havada kalabiliyor ve faydalı yük taşıma kapasitesi 1.350 kilograma kadar ulaşıyor. Bu özellikleriyle, savaş uçaklarımızın yaptığı bir kısım görevleri icra edebiliyor.
Taşıdığı elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, sentetik açıklıklı radar gibi çok daha gelişmiş faydalı yüklerle görev yapabilecek.

SAVAŞ UÇAKLARININ YÜKÜNÜ AZALTACAK

Akıncı’nın taşıdığı elektronik sistemler, milli olarak geliştirilen ve geliştirilecek sistemler olacak.  Akıncı, bu sistemleri bir arada taşıyabilen, havadan taarruz gücüne sahip ve hızlı şekilde hedefe angaje olabilen bir sistem. Adeta savaş uçaklarımızın yükünü azaltacak, onların görevlerini, havadan bombardımanı da icra edebilecek.
Ülkemizde milli olarak geliştirilen hava füzeleriyle donatabileceğimiz Akıncı İHA, hava görevlerinde de kullanılabilecek. Akıncı, kendi sınıfında 3 sene içinde dünyanın en ileri teknolojik sistemi haline gelecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder